Urokliwe okolice Śródmieścia

Ulica Garbary to idealne miejsce do życia

zarówno dla ludzi aktywnych jak i dla tych potrzebujących wyciszenia.

Ulica jest częścią bydgoskiego Śródmieścia i blisko stąd do centrum. Wystarczy 10 minut spacerkiem i już jesteśmy na Wyspie Młyńskiej. Trzy minuty dzieli nas od wejścia do Multikina, a do niebawem otwartego kompleksu basenów Astorii dotrzemy w pięć minut. Wystarczy przejść przez zabytkowy Most Królowej Jadwigi. Po drodze będziemy mijać dom, w którym żył Jerzy Sulima Kamiński twórca książek o Bydgoszczy.

Na Okolu, dzielnicy, którą tworzy również ulica Garbary znajdziemy niepowtarzalny klimat starej Bydgoszczy. Pięknie odrestaurowane kamienice cieszą oczy przepychem minionych stuleci.

Są też miejsca nienaruszone przez cywilizacje. Tajemnicze zejścia do Brdy, czy zaułki zarośnięte dzikim winem. Ale i nowoczesność tu powoli godzi się z tym, co stare. Powstaje coraz więcej miejsc wypoczynku. Na starym i kiedyś dzikim Placu Chełmińskim, można cieszyć oczy nie tylko zielenią, ale i pobawić się z dziećmi na placu zabaw lub poćwiczyć mięśnie na ogólnodostępnym atlasie na świeżym powietrzu. 

Jeśli poświęcimy 10 minut spaceru ulicą Jasną, a potem Wrocławską dojdziemy do chyba najpiękniejszej części Kanału Bydgoskiego. Alejkami starych drzew można też wygodnie przemieszczać się rowerem. Tu znajdziemy całkowity spokój. Między ruchliwymi ulicami Nakielską i Grunwaldzką powstała prawdziwa oaza przyrody nie przystrzyżonej, ale dzikiej i bujnej. Można tu godzinami kontemplować przyrodę, nie przejmując się, że wracając do domu czeka nas droga w korkach przez całe miasto. To tylko kilka minut drogi i to pieszo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry